Персонални средства
Вие сте тук: Начало Първото състезание по компютърни мрежи за студенти в България – NetRiders 2010
Действия към документ

Първото състезание по компютърни мрежи за студенти в България – NetRiders 2010

от Атанас ГеоргиевПоследна промяна 2010-02-17 16:43

Българската асоциация на мрежовите академии /БАМА/ в сътрудничество със Cisco Systems International B.V. и университетите в България ви предлагат възможността да участвате в първото състезание по компютърни мрежи за студенти в България – NetRiders 2010.

Условия за участие:

Състезанието е отворено за:

(a) лица, които в момента се обучават по програмата „Сиско Мрежова Академия” в курсовете CCNA Exploration или CCNA Discovery или бивши студенти на програмата, които са участвали в курс до три месеца преди началото на състезанието;

(b) лица, които ще имат навършени 18 години до 31 декември 2010 г.; (c) лица, притежаващи валидни потребителско име и Academy Connection ID за достъп до сайта за обучение в момента на регистрацията.

Регистрация

Срокът за регистрация е от 15 февруари 2010 г. до 15 март 2010 г. Студентите, желаещи да се регистрират за участие в състезанието, да заявят своето желание при Зорница Якова или Дафинка Митева в Университетския Изчислителен Център на СУ (бул. Дж. Баучър 5, сградата на ФМИ, ет. 1, зала 121, тел 8161515, е-майл yakova@ucc.uni-sofia.bg, dafinca@ucc.uni-sofia.bg). При регистрацията ще получат разяснения какво е необходимо да бъде направено, за да е възможно участие.

Провеждане на състезанието

Състезанието ще се проведе на 24 март 2010 г. /сряда/ от 16 до 19 ч. в различните университети, заявили участие.

За участниците, регистрирани в СУ „Св. Кл. Охридски”, състезанието ще се проведе в Университетския Изчислителен Център на адрес Джеймс Баучър 5.

Състезанието

Състезанието се провежда онлайн и протича в две части: теоретична и практическа. Теоричната част се състои от тест със 100 въпроса, на които трябва да отговорите за 60 минути. Практическата част включва задача на Packet Tracer (софтуерен симулатор, предназначен за безплатна употреба от обществото на „Мрежова Академия”) и отговор на 10 въпроса върху задачата в рамките на 60 минути.

Всички въпроси и задачи са на английски език.

Награди

Победителят ще спечели специална камера Flip Ultra II HD Camcorder, Model U2120B (на парична равностойност $200). Първите трима в класирането печелят изключителната привилегия да представят България на международното състезание по компютърни мрежи NetRiders Challenge 2010, което ще се проведе онлайн на 07 юли 2010 г. в София и други градове по света. Наградата за първите петима победители от международното състезание е пътуване до централата на Сиско Системс в Сан Хосе, САЩ.